Výroční zprávy

Zpráva z výroční schůze konané dne 13. 1. 2015 v restauraci Třebovická Role

Lide

V  11. hod nás přivítala přípitkem a přáním hodně zdraví předsedkyně ZO 05 turistika – Marie Ryšavá. Přivítala mezi námi hosta – předsedkyni ostravské městské organizace Svazu důchodců ČR Annu Pinterovou. Ta nás informovala o akcích SD ČR, popřála nám pevné zdraví a hodně úspěchů v naší práci.

Dále nás Marie Ryšavá podrobně informovala o činností klubu v roce 2014. Karla Julinová nás seznámila s nejlepšími turisty, co se týká ušlých kilometrů. 

Anna Skovajsová

Pořadí na prvních 10 místech:

1)Melánie Kusynová 793 km

2)Marie Ryšavá 687 km

3) Marta Fildánová 654 km

4)Alena Kučínská 603 km

5)Karla Julinová 536 km

6) Ludmila Částková 514 km

7) Jiří Vyplel 464 km

8)Jaroslava Keselyová 452 km

9) Edeltruda Kulhánková 449 km

10) Jana Vyplelová 396 km

 

Melanie

Melanka Kusynová ušla nejvíce km, takže se mohla radovat z dárků.  (Foto: Eva Kotarbová)

 

Podrobná zpráva o činnosti – rok 2014

V loňském roce jsme se sešli na výroční schůzi v Nové Dědině v počtu 50 členů. Letos se scházíme zde. Důvodem je vyšší věk našich členek a hlavně zdravotní problémy některých, které se už zvláště v zimě nepouštějí na delší trasy.

Hlavní činnost našeho klubu je stále zaměřena na turistiku. Scházíme se ale nejen na výletech, nýbrž také každé úterý při kávě a čaji v klubovně. Někdy bývá i ten panák něčeho ostřejšího při mini oslavě narozenin našich členů. Oslavencům popřejeme a rádi jim zazpíváme.

Na schůzkách v klubovně hodnotíme předešlé výšlapy a různé jiné akce. Informujeme se o příštích výletech a vycházkách, případně akcích jiných organizací. Po úterní schůzce si některé členky zahrají karty a druzí zajdou do restaurace Tonda na přátelské popovídání si.

  • Za rok 2014 jsme měli 53 výšlapů. Také pořádáme týdenní dovolené. V loňském roce to byla dovolená v Branné v Jeseníkách, dále v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Zajistila je paní Valošková. Jiní členové využili možnosti pobytu v Karlově Studánce v Jeseníkách, zajistil pan Gřeš.

  • Letos pojedeme do Tater, do Starého Smokovce, v počtu 36 členů ze ZO 05 a ze ZO 09. Ještě připravujeme pobyt na 4-6 dní na Pálavě, bude to buď Pavlov nebo Mikulov.

  • Další akce, kterých jsme se zúčastnili, byly: Sportovní hry, soutěž Co znáš, co víš, Senioři baví seniory, Mikulášské odpoledne, bowling ve Vltavě, smažení vaječiny v „Zanzibaru“, opékání párků ve Studénce, tvarůžky, oslava MDŽ, cvičení, plavání, návštěvy divadel, koncerty, přednášky apod. Bylo toho mnoho.

  • Letos nás opustili 4 členové. Jejich úmrtí nás rozesmutnila, zvláště dlouholeté přátele z klubu. Odešli Jarmila Kolářová, Emma Marková, Drahoslav Rohel a Petr Doubravský.

  • Ke konci roku 2014 ukončili činnost v ZO 05 z důvodu založení nové skupiny, nazvané 07 KAČEŘI – členové Stanislav Prošek, Daniela Prošková a Karla Julinová. Z osobních důvodů zrušily členství Anna Čaletová a Věra Palasová. Přijali jsme 3 nové členy – Josefa Běnka, Jana Ručku a Karlu Dostálovou.

  • Ve zkratce ještě o naší turistice. Na výšlapy chodíme za každého počasí v sobotu. Protože je už u nás více starších, slabších turistů, jsme rozděleni do dvou skupin. Starší chodí na kratší tůry a ti zdatnější na delší, náročnější a horské (Lysá Hora, Javorník, Samčanka apod.).

  • Chtěla bych poděkovat všem, co mají se mnou trpělivost, jsou tolerantní k mým chybám a zapojuji se do nezbytné organizační a jiné činnosti. Děkuji Anně Skovajsové (moji zástupkyni), Ludmile Vrbové za bezchybné vedení naší malé pokladny a zajišťování lístků na divadelní představení, dále Karle Julinové za vedení přehledu ušlých kilometrů. Karla sice přešla do ZO 07, ale naše kilometry bude nadále sledovat a evidovat.

Děkuji také J. Rusové,T. Kulhánkové za obsluhu a vaření kávy nebo čaje na našich klubových schůzkách, také Lídě Vrbové a Častkové, které zastupují v nepřítomnosti některou z nich či obě, zvláště v prázdninovém období. Vrchnímu O. Řeháčkovi, který se stará o přípitky (pokud něco je), Jirkovi Vyplelovi, že mi pomáhá s plánováním tůr, různými dokumenty a vytiskne mi je. Díky patří Janě Vyplelové, že nám trpí naše někdy bouřlivé debaty, dále Zdeňkovi Malátovi, že nám vždy zjistí odjezdy vlaků a autobusů, Pavlu Medňanskému a Aničce Žídkové za vždy perfektně připravené dva zájezdy v roce, J. Klubusové za nástěnku, kterou má vždy krásně připravenou a podle potřeby obnovenou. Děkuji i všem, co se snaží vést tůry, které jim napíši, i když cestu někdy dobře neznají.

Blížím se k závěru zprávy a musím podotknout, že obdivuji Milušku Machovou a Marušku Leštínskou, jak v jejich věku ještě zvládají několikakilometrové výšlapy. Chtěla bych mít tolik síly a energie, až budu tak stará, jako jsou dnes ony. Moji úctu mají také všichni, co jim je přes 80 let a chodí s námi.

Také nesmím zapomenout na Evu Kotarbovou a bývalou členku Danielu Proškovou i celý redakčnímu kolektiv, který se podílí na vzniku čtvrtletně vydávaného Zpravodaje Svazu důchodců České republiky, městské organizace Ostrava, kde se dočteme o různých aktivitách našich i jiných zájmových skupin. Zpravodaj si objednáváme ve velkém počtu a je ho stále málo. Další číslo vyjde do 20. ledna 2015, je už po uzávěrce, takže, kdo má zájem, může se o něj přihlásit. Je možno také zasílat příspěvky a fotky do dalšího čísla tohoto informačního časopisu, ale musí se tak udělat mailem. Články by neměly být dlouhé, stačí třeba 10 řádků. Není třeba posílat umělecká díla, ale určitě vás něco zaujme či máte zajímavé vzpomínky, nebo chcete něco a někoho pochválit.

Marie Ryšavá, předsedkyně ZO 05

1 komentář u „Výroční zprávy“

Komentáře nejsou povoleny.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat