Hurááá – nečekané 2. místo v krajské soutěži

Dne 22. května proběhl v tělocvičně v Ostravě-Pustkovci druhý ročník Krajských sportovních her Seniorů ČR Moravskoslezského kraje. Zúčastnilo se ho 14 šestičlenných družstev. Přijeli také hosté ze Slovenska. Naši zájmovou organizaci 05 turisté Radost zastupovalo jedno družstvo, jehož členy byli: Milan Starý (ved.),  Kostas Beredzas, Ladislava Jemelková, Josef Běnek, Marie Ryšavá a Eva Kotarbová. Soutěžilo se v osmi disciplínách, hodnotily se celkové výsledky družstev a také jednotlivců, zvlášť mužů a žen ve věku do 70 let a nad 70 roků.

Z našich účastníků soutěže nikdo nečekal, že vystoupíme na schůdky vítězů. Byl to doslova šok, když jsme uslyšeli, že Josef Běnek je třetí v hodu šipkami a Marie Ryšavá získala 3. umístění v běhu s míčkem na raketě. Ještě větším překvapením bylo, že jsme se jako družstvo  umístili na druhém místě. Takže hurááá!

Podrobné informace o výsledcích soutěže budou zveřejněny ve Zpravodaji ostravské městské organizace Senioři ČR, který vyjde koncem června, a jinde.

Text Eva Kotarbová, foto Eva Kotarbová a Josef Běnek